Ile kosztuje wypożyczenie kampera

Caravaning - jedna z bardzo popularnych form podróżowania, ale i jedna z droższych. Na pewno taka forma podróżowania daje nam "wolność", możemy zatrzymać się w wielu wybranych miejscach, podobnie jak przy podróżowaniu samochodem, z tym plusem, że w kamperze można normalnie funkcjonować tak jak w małym mieszkaniu. Jeżeli miejsce, w które przyjechałeś, Ci się nie podoba, to nie ma problemu, wystarczy wsiąść w pojazd i pojechać dalej.

MSKAMP

Wypożyczalnia kamperów i przyczep kempingowych 🏕️

Wygoda, komfort, niezależność jak najbardziej, ale trzeba też spojrzeć na koszty. Czasami złudnym będzie jeżeli wydaje się nam, że caravaning będzie tańszą opcją jak np. wynajem pokoi hotelowych. Jeżeli planujesz przygodę z taką formą wypoczynku to, zamiast kupować kampera lub przyczepy kempingowej spróbuj najpierw wynajmu. Takie podejście sprawi, że po pierwsze sprawdzisz, czy "to" dla Ciebie, po drugie na pewno okaże się to tańszą opcją na początek i po trzecie wynajem naprawdę się opłaca i jest dogodnym jak i wygodnym rozwiązaniem.

Wynajem kampera

Aktualnie coraz więcej firm, a nawet prywatnych osób ogłasza się odnośnie wynajmu kampera. Takie rozwiązanie jest tańsze dla osób, które wyjeżdżają raz na jakiś czas niż zakup własnego pojazdu. Wybór kamperów do wynajmu jest naprawdę duży i dogodny, co za tym idzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wypożyczalnie posiadają dużą ofertę wynajmu mniejszych jak i większych samochodów. Często można trafić na promocje i dogodne warunki wynajmu. Jeżeli planujesz wynajem kampera to odpowiedz sam sobie na poniższe pytania, to usprawni wybór pojazdu i nie wpędzi w niepotrzebne koszty.

Jeżeli odpowiedziałeś sobie na powyższe pytania, to kwestia wypożyczenia będzie łatwiejszą decyzją.

wyjazd kamperem

Ceny wynajmu kampera

Wynajem kamper nie należy do tanich. Ale konkretniej, ceny wynajmu kamperów bardzo często są wyższe w sezonie niż poza nim. Na przykład, w wakacje ceny za dobę będą odpowiednio wyższe niż w kwietniu bądź październiku.

Dla przykładu podajmy cenę wynajmu na 2-tygodniowy wyjazd kampera średniej klasy. Taki wynajem na gotowo wyniesie około 15tyś zł. To dużo, ale jakby przeliczyć sobie koszty zakupu i utrzymania to naprawdę ta kwota robi się wręcz atrakcyjna. Ewentualnie alternatywą może być zakup używanego pojazdu, jednak trzeba liczyć się z niespodziewanymi kosztami napraw lub remontu.

Dlaczego drogo? Dlatego, bo firmy oferujące wynajem, aby dobrze funkcjonować, muszą posiadać w swojej flocie pojazdy spełniające wszystkie aktualne normy. Takie pojazdy swoje kosztują, a więc co za tym idzie, wynajem też musi być za odpowiednie kwoty.

Podczas podpisywania umowy najmu musimy być przygotowani na wpłatę kaucji, opłatę serwisową i dopłaty za niektóre dodatki, które nie są w stałej ofercie firmy. Warto też pamiętać o tym, że kampera powinniśmy oddać z pełnym bakiem paliwa, tak jak go odbieraliśmy.

Niektóre firmy prowadzą politykę najmu nie krótszą niż na 7 dni.

Opłata serwisowa co wchodzi w jej skład

Taką opłatę bardzo często musimy uiścić przy podpisaniu umowy najmu. Koszty wynoszą około 300 - 400 zł. W jej skład wchodzi:

Kaucja - ile wynosi?

Poza opłatą serwisową musimy zapłacić kaucje. Taka kaucja jest zwrotna i jej kwota jest wyliczana na zasadzie rodzaju kampera, jakiego wybieramy. Przykładowo może to być 4tyś zł. Jeżeli oddamy pojazd bez uszkodzeń albo zaniedbań to kaucja zostaje nam bezproblemowo zwracana.

Ile kosztują dodatki?

Decydując się na wynajem kampera czasami warto spojrzeć na dodatki, jakie oferuje firma wynajmująca. W skład takich dodatków mogą wejść:

Koszty wypożyczenia za dobę

Jeżeli chodzi o ceny wypożyczenia za dobę, to rozpiętość jest duża i zależna od sezonu. Ceny zaczynają się już od około 150 zł poza sezonem, ale trzeba mieć na uwadze, że będzie to mały i niewiele oferujący kamper. Ceny mogą sięgać nawet 700-800 zł w sezonie, za duży nowoczesny pojazd, dla równowagi cena za przyczepę kempingową będzie odpowiednio niższa, czyli około 300 zł. Najdrożej jest w okresie wakacyjnym i np. podczas długich weekendów. Najtaniej późną jesienią i zimą, bo co ważne kampera możemy wypożyczyć przez cały rok.

Rodzaje kamperów oraz ceny ich wynajmu za dobę

Wypożyczalnie najczęściej w swojej ofercie będą posiadać kilka rodzajów samochodów. Warto wiedzieć jaki rodzaj czym się charakteryzuje, np.:

MSKAMP

Wypożyczalnia kamperów i przyczep kempingowych 🏕️

Co wybrać?

Po przeczytaniu tego artykułu ten wybór powinien być łatwiejszy. Przede wszystkim warto się zastanowić nad tym czego potrzebujemy. Jeżeli caravaning się nam spodoba to kiedyś może warto rozważyć zakup własnego kampera, a może zbudować własny? To też jakiś pomysł. Często ludzie po zakupie kampera oferują prywatnie jego wypożyczenie, co znacznie obniża wysokie kwoty, jakie trzeba wyłożyć na jego utrzymanie.