Wypożyczenie kampera

wypożyczalania kamperów

Masz ochotę na niczym nieograniczony urlop, bez wcześniejszych rezerwacji hoteli, martwienia się o organizację posiłków i ograniczeń związanych z mobilnością? A może marzysz o beztroskiej podróży przed siebie, bez bliżej określonego celu? Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie podróżowanie kamperem.

Oczywiście jeśli wolisz spędzać urlop na wczasach all inclusive, to kampery nie będą raczej dla Ciebie odpowiednie, ale pojazdy tego typu cieszą się niesłabnącą popularnością nie przez przypadek.

Jeśli planujesz wyjazd jednorazowo lub dopiero wkraczasz do świata caravaningu, to doskonałą opcją dla Ciebie będzie właśnie wypożyczenie kampera. Dlaczego? Po pierwsze wynajęcie kampera jest - co oczywiste - tańsze od jego zakupu. Po drugie w wypożyczalni kamperów można znaleźć nowoczesne, bezpieczne i komfortowe samochody, co jest niezwykle ważne podczas dalekich podróży. Po trzecie oferty wypożyczalni w pełni spełniają potrzeby podróżujących zarówno w gronie znajomych, jak i rodziny.

MSKAMP

Wypożyczalnia kamperów i przyczep kempingowych 🏕️

Wypożyczalnia kamperów - jaką wybrać

W Polsce powstaje coraz więcej firm, oferujących wynajem camperów. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie, bowiem z roku na rok zwiększa się liczba osób, wybierających właśnie ten sposób podróżowania. Wybierając wypożyczalnię kamperów i przyczep kempingowych, należy jednak być ostrożnym, aby po urlopie ustrzec się przykrych niespodzianek. Niestety często zdarza się tak, że chcąc jak najszybciej wyruszyć w drogę, klienci nie zwracają uwagi na pewne istotne rzeczy, co później okazuje się bolesną nauczką.

Formalności

Najważniejsze formalności. Musisz bezwzględnie zwracać uwagę na wszelkie dokumenty, które podpisujesz, wynajmując samochód kempingowy. Pamiętaj, że umowa umowie nierówna. Możesz trafić na niekoniecznie uczciwą wypożyczalnię, która sprytnie ukryje dodatkowe koszty, które będziesz musiał zapłacić przy zwrocie campera. Uważnie czytaj wszystko, co podpisujesz. Wymagaj potwierdzenia wszelkich kosztów, które ponosisz podczas zawierania umowy (kaucja, opłaty za wyposażenie w kamperze, wszelkie opłaty za serwis itd.). Nie unikaj zatem w żadnym przypadku dokładnego zapoznania się ze wszelkimi zapisami

Kampery

Kolejną niezmiernie ważną kwestią jest sam pojazd. Aby komfort podróży był jak najwyższy, kamper musi spełniać odpowiedni standard. Pamiętaj, że im wyższa klasa pojazdu, tym wzrasta cena wynajmu. Zwróć zatem uwagę na stan techniczny, jaki prezentuje kamper, sprawdź ubezpieczenie, ważność przeglądu technicznego i inne niezbędne do dopuszczenia pojazdu do ruchu dokumenty. Samochód powinien być w stu procentach przygotowany do podróżowania. Zwróć uwagę na drobne uszkodzenia karoserii kampera. Możesz udokumentować je na zdjęciach. Nie sposób nie wspomnieć również o stanie wyposażenia i jego jakości. Samochody campingowe powinny posiadać podstawowe wyposażenie, a przez wzgląd na klasę pojazdu, powinno być ono odpowiednio dostosowane do tego, przedstawionego w ofercie. Pojazd powinien być w pełni przygotowany do dalekich podróży. W większości nie powinieneś napotkać problemów z uprawnieniami do prowadzenia kamperów. Z całą pewnością wystarczy Ci prawo jazdy kategorii B.

wygodne kampery

Ceny wypożyczenia samochodów campingowych

Dokładnie przeanalizuj ceny. Jeśli cennik nie zawiera takiej informacji, dopytaj, czy podane kwoty to ceny netto, czy brutto.

MSKAMP

Wypożyczalnia kamperów i przyczep kempingowych 🏕️

Nasza wypożyczalnia kamperów oferuje usługi na najwyższym poziomie. Stawiamy na jasne zasady, a nasze samochody spełniają najwyższe standardy, pozwalając Ci spędzić wymarzone wakacje bez przykrych niespodzianek. Sprawdź naszą ofertę! Zapraszamy!

Wynajem kampera - rezerwacja

Bardzo ważna w przypadku wynajmu kamperów i przyczep jest ich rezerwacja. Branża jest mocno sezonowa, więc największe oblężenie klientów wypożyczalnie przeżywają od późnej wiosny do końca lata. Mimo iż firm specjalizujących się w wynajmie kamperów jest wiele, to w większości są to małe podmioty, oferujące 2-3 samochody. Rzadko tabor składa się z większej ilości pojazdów, w związku z czym w okresie wakacyjnym większość z nich jest w trasie. Zawczasu zaplanuj swoje wakacje i jeśli jest taka możliwość, zarezerwuj odpowiedni kamper w wypożyczalni. Opóźnienie może skutkować tym, że nie znajdziesz w okolicy odpowiadającego Ci samochodu lub będziesz zmuszony odbierać go z dalekich zakątków Polski, co narazi Cię na dodatkowe koszty i stratę czasu. Zostając przy kosztach, pamiętaj, że wynajem kamperów kosztuje tym więcej, im bliżej pełni sezonu caravaningowego. Tak zwany sezon wysoki to największe ceny wynajmu. W okresie przed i po ceny idą w dół.

korzystanie z przyczepy kempingowej

Rodzaje samochodów campingowych, czyli jaki kamper wybrać?

Chcesz ruszać kamperem na niezwykłą, wakacyjną przygodę? Nic prostszego! Skorzystaj z oferty naszej wypożyczalni kamperów i przyczep kempingowych i ruszaj w trasę! Ale hola hola. Na początek usiądź wygodnie i zastanów się nad swoimi potrzebami. Określ dokładnie, ile będzie trwał wyjazd, przybliżoną trasę, co chcesz zobaczyć po drodze, jak dużo osób będzie podróżować razem z Tobą, jakie akcesoria będą Ci niezbędne. Jeśli masz zamiar dodatkowo w trakcie postoju zamienić środek transportu na taki na dwóch kółkach, musisz posiadać bagażnik na rowery, jeśli lubisz kawę, przyda się ekspres, mile spędzony czas wieczorem umożliwi grill, a nieodzowne podczas zmian pogody okaże się dobre ogrzewanie. Ilu klientów, tyle preferencji, określ więc swoje i postaraj się wybrać kampera jak najbardziej dostosowanego do Twoich.

Nie ma co ukrywać, że największy komfort podróżowania dają nowoczesne, bogato wyposażone kampery. To odpowiedniki domu, tyle że na kółkach. Pełne bezpieczeństwo jazdy, wygodne łóżka, funkcjonalna i wyposażona kuchnia dają użytkownikom niezależność i niezbędną wygodę.

Przygotuj się, że wynajem kampera będzie różnił się kosztami w zależności od oferty wypożyczalni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - wszystko zależy od klasy, jaką prezentują pojazdy. Wynajem starszego, wysłużonego modelu będzie kosztował mniej, aniżeli nowoczesnego pojazdu. Jedno jest pewne, na bezpieczeństwie i komforcie podróży nie ma co oszczędzać. Poza tym oszczędności mogą okazać się złudne, ponieważ starsze kampery zazwyczaj więcej palą, są wolniejsze, oferują mniej udogodnień, mniejszy komfort jazdy i spania, co w kilkutygodniowej podróży okazuje się kluczowe zarówno dla kierowcy, jak i osób wspólnie podróżujących.

wnętrze kampera

Czy wynajem kamperów się opłaca?

Wynajem kampera i przyczep kempingowych nie należy do najtańszych, mimo to jego popularność rośnie z roku na rok. Płacąc za kampera, tak naprawdę płacimy za wygody, które on oferuje. Dodatkowo ceny zawierają niezbędne ubezpieczenia i szereg innych opłat, które ponosi wypożyczalnia. Sam zakup samochodu wiąże się również z ogromnymi kosztami, a przecież firma musi zarobić.

Wybierając się więc na wakacje kamperem, należy przygotować się na dość duże koszty. Trzeba jednak skontrastować to z tradycyjnymi formami urlopów, jakie preferują Polacy, wydatki wówczas wcale nie są większe np. od pobytu w podobnym wymiarze czasowym w średniej klasie hotelu przy wyjeździe za granicę, czy wczasach all inclusive w kraju.

Dla osób lubiących taką aktywną formę wypoczynku w komfortowych warunkach to niezwykle atrakcyjna propozycja.

Na pewno caravaning dostarcza niezwykłych emocji i wspomnień na długie lata, a w dodatku staje się pasją! To niezwykła przygoda dla grupy znajomych, czy rodziny!