Podróż kamperem - 10 krajów, które warto odwiedzić

Wynajem lub zakup kampera na własność staje się coraz bardziej popularny. W ten można nie tylko rozpocząć zwiedzanie własnego państwa, ale też wielu innych krajów. Poniżej dowiesz się kilku rzeczy odnośnie podróży kamperem oraz poznasz kilka wskazówek na temat krajów, które warto odwiedzić jeżeli planujesz zrealizowanie takiej podróży.

Pierwsza podróż kamperem - co należy wiedzieć wyruszając w drogę

Planując pierwsze wakacje i dłuższą podróż kamperem, czy to w kraju, czy za granicą powinieneś upewnić się co do obowiązujących tam przepisów, by niepotrzebnie nie wpędzić się w problemy, gdyż mogą one nieco różnić się od tych, które obowiązują w Polsce.

Poniżej kilka ważnych porad na temat tego, o czym warto pamiętać podczas pierwszej podróży po Polsce i nie tylko.

podróż kamperem

Czy podróżowanie kamperem jest bezpieczne?

Ogółem jest bezpieczne, ale ważne aby trzymać się zasad oraz przepisów. Chyba najbardziej niebezpieczne jest parkowanie i spędzanie nocy na dziko czyli w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wtedy faktycznie warto mieć się na baczności. Najlepiej parkować samochód na przeznaczonych do tego kempingach lub parkingach.

Gdzie nocować podczas podróży

W zasadzie wszędzie gdzie się uda wcisnąć kampera. Mogą to być parkingi, specjalne miejsca kempingowe, oczywiście oprócz terenów prywatnych i miejsc, w których parkowanie jest zabronione. Warto jednak czytać znaki i ewentualne przepisy danych miejsc. Choćby dlatego, żeby z parkingu nas nie odholowano jeżeli postój nie będzie możliwy np. dłużej niż kilka godzin.

Prawo jazdy kategorii B i podróżowanie kamperem - czy te uprawnienia wystarczą?

W większości przypadków tak, ale zależy to od typu samochodu, jaki wybierzemy. Dokładny rodzaj oraz opis kamperów można znaleźć na stronach internetowych zajmujących się sprzedażą lub wypożyczeniem. Takich informacji też możemy szukać bezpośrednio w sieci.

Wypożyczenie kampera - Czy to dobry pomysł?

Oczywiście, że tak! Szczególnie kiedy nie jesteś do końca pewien, czy taka opcja wypoczynku Ci się spodoba. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajęcie kampera w jakiejś firmie, sprawdź dokładnie oferty. Nie musisz ograniczać się jedynie do punktów zlokalizowanych blisko Twojego miejsca zamieszkania, może okazać się bowiem, iż pomimo, że firma zlokalizowana jest nieco dalej - posiada korzystniejsze opcje najmu.

MSKAMP

Wypożyczalnia kamperów i przyczep kempingowych 🏕️

Koszt wynajęcia kampera zależny jest od kilku czynników. Musisz wiedzieć, że ogólna cena zależeć będzie głównie od sezonu. Z najwyższym kosztem możesz spotkać się w okresie wakacyjnym i świątecznym. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na wyposażenie pojazdu. W MS KAMP, oprócz standardowego wyposażenia oferujemy:

Podróże kamperem - kraje, które warto odwiedzić

Oto 10 państw, które są godne odwiedzenia jeżeli chcesz podróżować kamperem. Każde z nich ma wiele do zaoferowania i każde z nich jest piękne na swój sposób. To gdzie się udasz, musisz postanowić już sam.

Polska

Chyba jedna z prostszych opcji na początek jeśli chcemy podróżować kamperem. W Polsce mamy mnóstwo pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Wśród niektórych osób panuje taka zasada, że zanim pojedziesz w podróż za granicę, spróbuj odkryć kraj, w którym mieszkasz, zatem spróbujmy, oto kilka miejsc, które warto odwiedzić.

Szwajcaria

Jeżeli szukasz nieprzeciętnego piękna, ogromu przestrzeni, wspaniałych górskich widoków to ten kraj musisz odwiedzić. Szwajcaria posiada także doskonałą infrastrukturę kempingową z licznymi miejscami dla kamperów.

Niemcy

Ciekawostką jest, że Niemcy są krajem gdzie jest bardzo dużo kamperów. Caravaning uprawiany jest tam od lat.

Włochy

Jest to miejsce, o którym można opowiadać niemal bez końca. Włochy mają ogrom do zaoferowania. Coraz częściej są kierunkiem wybieranym do podróży. Kraj oferuje prawie zawsze dobrą pogodę oraz fenomenalne widoki.

Hiszpania

Miejsce wybierane często do podróżowania kamperem na okres zimny. Czyli jak chcemy uciec od naszej zimy, to warto rozważyć Hiszpanie.

Kraj ten oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę kempingową i liczne parkingi, na których można zatrzymać się bezpłatnie nawet na dwie-trzy noce.

Chorwacja

Jeden z najbardziej ulubionych kierunków Polaków i nie tylko. Chorwacja oferuje wspaniałą pogodę, lazurową wodę morza Adriatyckiego, wspaniałe widoki i leży stosunkowo niedaleko Polski.

Węgry

Kolejny kraj leżący niedaleko Polski. Węgry charakteryzują się znakomitą kuchnią, wspaniałymi winami i ciekawymi miejscami, godnymi odwiedzenia.

Austria

Miejsce odpowiednie dla miłośników zimowego szaleństwa. Kraj oferuje góry, krystalicznie czyste jeziora i wiele innych atrakcji.

Słowenia

Jest to niewielki kraj, oferujący więcej niż można by się spodziewać.

Dania

Kraj, w którym znajdziemy ciągnące się kilometrami nadmorskie plaże oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę dla kempingów.

Podsumowanie

Jeżeli planujesz podróż kamperem to już wiesz nieco więcej na temat niektórych państw, które warto odwiedzić. Oczywiście wybrane i opisane tutaj atrakcje w danych krajach są tylko ułamkiem tego co oferują. Jednak aby wakacje były udane, czasami warto sobie zaplanować wcześniej całą podróż i przede wszystkim zapoznać się z przepisami panującymi w kraju, do którego się wybieramy.